Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
Философия, история
Футурология

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Юваль Ной Харари
Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, як пояснює Харарі в своєму фірмовому стилі - досконалому і захопливому - голод, епідемія і війна трансформувалися з незрозумілих і неконтрольованих сил природи у виклики, якими можна керувати. Вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше можливостей померти від харчування у МакДоналдсі, ніж бути вбитим Аль Каїдою.
< Вернуться к рецензии

Юваль Ной Харари : Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Алексей Мась
Вторая книга от израильского автора который взорвал книгой "Sapiens : Краткая история человечества"

Но она круче, потому, что сделана попытка переосмыслить задачи людей и вызовы для человечества.
Вероятно это самый крутой футуролог из пишущих.

Хотя в целом - достаточно пространно написана, то есть много текста, который иллюстрирует и дополняет основной костяк мысли.

Поделиться в Facebook взять код для блога
5/37  = 42
Юваль Ной Харари Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Павел Ткаченко
В отличие от первой книги автора - Sapiens - эта в принципе не страдает хронологичностью изложения. Собственно, цель этой книги - рассказать о будущем, кое, как известно, многовариантно и вероятностно, поэтому о хронологии речь, в принципе, не может идти.

Это - не книга попсовых прогнозов, это - глубокий анализ наметившихся (иногда - за десятки тысяч лет) трендов, с тем, чтобы понять новую повестку дня человечества, и если не дать точки опоры, то наработать хотя бы инструментарий для его восприятия.

Итого: голод, война и бедность остались (преимущественно) позади. Следующие шаги (с точки зрения автора) - бессмертие, божественность и счастье. Как именно?

И вот дальше книга становится увлекательно-туманной. Увлекательной, потому что исследуются такие вопросы, как сознание, индивидуальность и интеллект (а также религия, бессмертие и его последствия, цифровые технологии и их влияние на человечество УЖЕ и в ближайшем будущем). Туманно, потому что критично мало мы можем знать о будущем, сами предпосылки которого пока даже не наметились.

ИТОГО:
книга самоценна процессом чтения
книга развивает шикарный навык думать (как минимум - следить за умной мыслью человека думающего)
книга пугает
книга обнадеживает
книга вооружает инструментами для анализа настоящего, чтобы быть готовым к будущему, пусть не своему, так своих потомков.

Обязательное чтение!

Поделиться в Facebook взять код для блога
6/24  = 30
Юваль Ной Харари Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Валерій Пекар
Детально розібравши у першій книзі історію людства з моменту виникнення до теперішнього часу, у другій книзі, що в оригіналі має підзаголовок «Стисла історія майбутнього», автор намагається зрозуміти, яким буде порядок денний людства у наступне сторіччя. Трохи самовпевнено заявивши, що людство майже подолало голод, хвороби і війни (більшість землян не погодяться з цим твердженням), Харарі проголошує порядком денним майбутнього досягнення вічного життя, вічного щастя і надлюдських здібностей, до чого людство вже прямує.

Оскільки в найближчому майбутньому буде побудований складний симбіоз людей, надлюдей та штучного інтелекту, для розуміння, як це буде виглядати, непогано спочатку розібратися, а що ж таке є людина. Чим відрізняються люди від інших тварин? Що саме дало їм можливість завоювати весь світ? З наукової точки зору, особлива сила нашого біологічного виду полягає в унікальній здатності організовувати колективну діяльність через надання їй сенсу за допомогою спільних оповідей (зазвичай ми називаємо їх релігіями).

Харарі переконливо показує, що наука, попри свої незмірні успіхи, не може створювати сенс життя. В епоху науки релігії нікуди не поділися, і найбільш поширеною релігією є атеїстичний гуманізм, який на місце Бога та його Великого Плану ставить людину та її бажання. Ця гуманістична релігія, яка вірить в те, що людина є джерелом всіх сенсів та повноважень, після 300 років панування нині наближається до своєї кризи, викликаної успіхами біотехнологій та штучного інтелекту, які не лише відкривають механіку внутрішнього світу людини, а й створюють небачені можливості маніпулювання в ньому.

Отже, гуманістична релігія має поступитися своїм місцем, як свого часу це сталося (у більшості розвинених країн) з теїстичними релігіями, а до того — з анімістичними. Що може її замінити в епоху, коли великі маси людей вже не потрібні ні як робітники, ні як солдати, ні як виборці? Які нові способи надання сенсу життю можуть з’явитися найближчим часом? Книга не дає відповідей, а ставить запитання, на які кожен з нас намагатиметься відповісти самостійно. Звичайно, лише в тому випадку, коли сенс життя нам потрібен.

Поделиться в Facebook взять код для блога
1/3  = 4
Юваль Ной Харари Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

С этой книгой читают:
 


Барбара Оакли
Думай как математик: Как решать любые проблемы быстрее и эффективнее
 


Джефф Джарвис
Что сделал бы Google?
 


Мухтар Гусенгаджиев
Вверх по наклонной
 


Стивен Строгац
Удовольствие от X, Удовольствие от Х
 


Бодо Шефер
Путь к финансовой независимости. Первый миллион за семь лет